שלום אורח, התחבר
חיפוש מאמן אישי:
לקבלת ייעוץ אישי

תחומי יעוץ

תחומי אימון

תחומי עו"ד

זמינים לייעוץ

ד"ר ארקדי קוטלר - דוקטור לפיסיולוגיה ופרמקולוגיה

לפרטים ויצירת קשר

אימון משפחתי: השלם גדול מסך חלקיו

רבות נאמר אודות האימון המשפחתי, האישי והצלחתו של המדריך להביא את המתאמנים לתוצאות טובות בכל תחומי החיים. למרות הפופולריות הרבה שקיבל תחום האימון האישי בכלל, והאימון המשפחתי בפרט, רבים מאתנו עדיין לא יודעים במה מדובר.
 

מהו אימון משפחתי?

האימון המשפחתי הוא למעשה תהליך אישי המתבסס על עקרונותיו של האימון האישי. מטרת האימון היא לעזור לכל תא משפחתי להגשים את חזונו וליישם את הערכים בהם דוגלת המשפחה. כמו האימון האישי, גם האימון המשפחתי יתייחס לכל רבדי חייה של המשפחה: לדפוסים ההתנהגותיים, לגורמים המעכבים את הגשמת החזון, וכן להגדרת הערכים על פיהם המשפחה מעוניינת להתקיים. אימון משפחתי שם במרכז את דרכי התנהגותם של ההורים מאחר והם אלה העומדים בראש המשפחה. משום כך, האימון המשפחתי יתמקד בראש ובראשונה במערכת היחסים בין בני הזוג, דבר שיטיב על שאר בני המשפחה, ובכך יוכל כל התא המשפחתי לצעוד יחדיו לעבר הגשמת החזון המשפחתי הכולל.
 

איך מתנהל האימון המשפחתי?

בתהליך אימון משפחתי משולבים כל בני המשפחה. האימון המשפחתי שם דגש על המטרות האישיות של כל אחד מבני הבית כמו גם על המטרות המשפחתיות. מאחר ואימון משפחתי הוא אישי עבור כל משפחה ומשפחה בהתאם לצרכיה ורצונותיה, התנהלות האימון האישי תשתנה גם היא ממשפחה אחת לשנייה. עם זאת המסגרת של כל אימון משפחתי באשר הוא, היא קבועה: הגדרת התמונה המשפחתית הרצויה, בירור ערכי המשפחה הרצויים ובחינת דפוסי ההתנהגות של כל בני הבית. בעת האימון המשפחתי צפויים להיחשף פרטים חשובים כמו כוחה של הסמכות ההורית, בחינת שיטת החינוך על פיה נוהגים ההורים, הגדרת גבולות, שיפור דרכי תקשורת בין בני המשפחה, ועוד.
 

באילו מקרים יסייע האימון המשפחתי?

תהליך האימון המשפחתי יעיל לפתרונן של מגוון בעיות הצצות ועולות בין בני הבית, ושכיחותו עולה בעיקר בעתות משבר אליהן נקלעות משפחות רבות. האימון המשפחתי מטפל במגוון רחב של בעיות הקשורות לחיים המשפחתיים, ונותנים מענה יישומי לכל בעיה ובעיה. לדוגמא: כאשר נקלעת משפחה מסוימת למשבר כלכלי, מנסה המאמן האישי להבין מה הוביל למשבר זה, לזהות את המשאבים והדרכים השונות שיאפשרו לצאת בבטחה ממשבר זה ולהעניק למשפחה את הכלים השונים בעזרתם תוכל המשפחה לשמור על הצלחותיה הכלכליות לאורך זמן. לצד שיקום המערכת המשפחתית ושיפור הבעיות הנקודתיות שהובילו את המשפחה לפנות אל המאמן האישי מלכתחילה, ניתן לחזות גם בשיפור חייהם האישיים של בני המשפחה באפיקים שונים שהם אינם אפילו היו מודעים לכך שקיימת בהם בעייתיות מסוימת. לפיכך, תהליך האימון המשפחתי עשוי לסייע גם למשפחות שאינן נתונות במצבי משבר, בכדי ללמדן כיצד ניתן לשפר את מערכות היחסים בין כל בני הבית. המאמן האישי כאמור, שם דגש על כל אחד מבני המשפחה ומצליח להוכיח שוב ושוב במגוון רחב של מקרים כי השלם גדול מסך חלקיו.

פינת המומלצים

זוגיות בזיגזג עדכני

זוגיות בזיגזג עדכני

לפרטים נוספים

לצאת מהשגרע

לצאת מהשגרע

לפרטים נוספים

מה שחשוב...

מה שחשוב...

שמעון דולן - אבישי לנדאו
עברית-אנגלית

לפרטים נוספים

ניהול על פי ערכים תשוקתיים / רגשיים, אתיים, כלכליים

ניהול על פי ערכים תשוקתיים / רגשיים, אתיים, כלכליים

שמעון דולן- סלבדור גרסיה-אבישי לנדאו

לפרטים נוספים

The Value of Values

The Value of Values

Educational Cards Games for KIDS and their Families

לפרטים נוספים

EL Valor de los Valores

EL Valor de los Valores

משחק הערכים למשפחה (ספרדית מרכז אמריקה)

לפרטים נוספים

Coaching By Values

Coaching By Values

שמעון דולן - 2011

לפרטים נוספים

מאמן/יועץ, מעוניין לפרסם כלי עזר מקצועי?

מאמן/יועץ, מעוניין לפרסם כלי עזר מקצועי?

לפרטים נוספים

איריס שוסטר -יועצת כלכלית למשפחה

לפרטים ויצירת קשר

KH ייעוץ משכנתאות

לפרטים ויצירת קשר