שלום אורח, התחבר
חיפוש מאמן אישי:
לקבלת ייעוץ אישי

תחומי יעוץ

תחומי אימון

תחומי עו"ד

זמינים לייעוץ

ד"ר קטי אלמליח -משרד עורכי דין

לפרטים ויצירת קשר

חשיבות ליווי צמוד של מאמן עסקי לבעלי עסקים בתחילת הדרך

בעלי עסקים העומדים לקראת דרך עסקית חדשה ומאתגרת של פתיחת עסק זקוקים לארגז כלים מקצועי ומגוון כדי ששלב התנעת העסק יהיה חכם ונכון. לצד היועץ העסקי שתפקידו לסייע בניתוח כדאיות העסק העתידי וללוות באופן צמוד בכל הקשור להיבטים השיווקיים והכספיים, לקואוצ'ינג על ידי מאמן עסקי יש חלק ממשי בסיוע בגיבוש החזון העסקי של העסק ובניית תכנית פעולה שתניב את הפירות המיוחלים. להלן מידע ב- 60 שניות על חשיבותו של ליווי צמוד של קואצ'רים עסקיים עבור בעלי עסקים בתחילת דרכם העסקית וכיצד מאתרים מומחה מהסוג.
 

התהליך והיתרונות מאחורי האימון

 
אימון עסקי מבוסס על עקרונות אימון אישי ומתמקד בקידום להשגת המטרות והיעדים העסקיים תוך מתן תמיכה, הכוונה ועידוד. בתהליך מהסוג בעל העסק עשוי להגיע ללא מטרות ויעדים ברורים ואינו יודע מהיכן להתחיל ואיך בעצם מוציאים את הרעיון העומד מאחורי העסק לפועל. במקרה כזה הוא יוכל לגבש בעזרת מאמן בצורה בהירה את חזונו האישי והעסקי תוך בניית תכנית עסקית הכוללת את הגדרת היעדים הקונקרטיים של העסק. תהליך האימון הינו מוגדר מראש וקצר טווח. מדובר בליווי חיוני בשלב טרום הקמת העסק - שלב מכריע לתפקוד העסק כשזה יוקם מאחר והתהליך מאפשר למקד את התכניות העסקיות, שיווקיות ופיננסיות המהותיות לפתיחת העסק. השותפות הנרקמת בין המאמן לבעל העסק היא במטרה לקדם את העסק לרווחיות ושגשוג לאחר בניית אסטרטגיה עסקית נכונה.
 
מבחינת אופי התהליך עצמו, אימון עסקי בשלב זה של חיי העסק, בנוי מתהליך ממוקד המתבצע במסגרת מפגשים אישיים אחד על אחד. בשונה מיועץ עסקי, המציע פתרונות על פי ניתוח פיננסי של השוק, המאמן העסקי יוצא מתוך הנחה כי מנהל העסק הוא המומחה בתחומו ובעל הכישורים הנדרשים לניהול העסק ולכן תפקידו לסייע במינוף יכולותיו האישיים של המנהל לצד הקניית כלים מקצועיים להגשת היעדים העסקיים. הטכניקות בשימוש במהלך האימון העסקי מאפשרות גם לזהות את המגבלות והמכשולים בשטח, לרבות חסמים אישיים שעלולים להקשות על התקדמות העסק ודרכי ההתמודדות עם אלו.
 

עצות לבחירת מאמן עסקי

 
אימון אישי ועסקי הפך לנפוץ יותר ויותר עם השנים, לאור היתרונות והתועלות הגלומים בליווי אנשי מקצוע מתחום האימון. לפיכך כמות הבעלי המקצוע המציעים שירותים מהסוג, התרחב משמעותית ומקשה על בחירת המאמן המתאים ביותר. ובכל זאת כדאי להתמקד בקואצ'רים בעלי ניסיון ומוניטין בתחום (גם אם מדובר בפרמטר המייקר את תמחור השירות). כמו כן, כדאי גם להתמקד בבעלי מקצוע המגיעים עם המלצות מלקוחות שהתנסו בשירותיהם ונשארו שבעי רצון. במקרה ואין המלצות קודמות, כדאי לרכז רשימת בעלי מקצוע מייצגת באינדקסים ואתרים הממוקדים בתחום האימון אישי ועסקי.
ניתן לאתר רשימת יועצים מובחרים גם באתרי גופים המציעים מכלול שירותים עסקיים כדוגמת שירותים משפטיים, מפגשי נטוורקטינג למינוף העסק ומידע עדכני בהקשר לתחומים רלוונטיים לבעלי עסקים כדוגמת יבוא, סיווג מכס ותקינה (כאשר מדובר בעסקים המייבאים מוצרים מחו"ל).
 
לאחר שתהיה בידיכם הרשימה תוכלו להתרשם באתר הבית של כל מאמן מהתכנים ומההסתכלות האישית שלו לגבי חלקו בכוח ומה כולל תהליך האימון. במקביל חשוב לברר את ניסיונו הקודם של המאמן בתחום והאם למד במוסד לימודים המוכר על ידי האגודה הישראלית איק"א. ניתן להתרשם גם מקהל הלקוחות שלו שמופיע באתר ולוודא כי מדובר במאמן שאכן מנוסה באימון בעלי עסקים בתחילת דרכם העסקית. לאחר סינון המועמדים הרלוונטיים ביותר תוכלו לתאם פגישה אישית פנים אל פנים, בה תבחנו את הכימיה ותחושת הנוחות עם בעלי המקצוע. ההכרעה הסופית לגבי המאמן העסקי תהיה לאחר שקלול הפרמטרים השונים וכמובן בהתאם לאינטואיציה לגבי המועמד שעונה על כל הדרישות.
*****

פינת המומלצים

זוגיות בזיגזג עדכני

זוגיות בזיגזג עדכני

לפרטים נוספים

לצאת מהשגרע

לצאת מהשגרע

לפרטים נוספים

מה שחשוב...

מה שחשוב...

שמעון דולן - אבישי לנדאו
עברית-אנגלית

לפרטים נוספים

ניהול על פי ערכים תשוקתיים / רגשיים, אתיים, כלכליים

ניהול על פי ערכים תשוקתיים / רגשיים, אתיים, כלכליים

שמעון דולן- סלבדור גרסיה-אבישי לנדאו

לפרטים נוספים

The Value of Values

The Value of Values

Educational Cards Games for KIDS and their Families

לפרטים נוספים

EL Valor de los Valores

EL Valor de los Valores

משחק הערכים למשפחה (ספרדית מרכז אמריקה)

לפרטים נוספים

Coaching By Values

Coaching By Values

שמעון דולן - 2011

לפרטים נוספים

מאמן/יועץ, מעוניין לפרסם כלי עזר מקצועי?

מאמן/יועץ, מעוניין לפרסם כלי עזר מקצועי?

לפרטים נוספים

" לנשום" לחיות מתוך שמחה

לפרטים ויצירת קשר

לרזות בכיף עם יהודית

לפרטים ויצירת קשר

איריס שוסטר -יועצת כלכלית למשפחה

לפרטים ויצירת קשר