שלום אורח, התחבר
חיפוש מאמן אישי:
לקבלת ייעוץ אישי

תחומי יעוץ

תחומי אימון

תחומי עו"ד

זמינים לייעוץ

חשבים פלוס - מומחים בתחום השכר

לפרטים ויצירת קשר

יוצאים לעולם התעסוקה – אפשרויות מעשיות לאחר סיום הלימודים

יוצאים לעולם התעסוקה – אפשרויות מעשיות לאחר סיום הלימודים
והפעם : משאבי אנוש וייעוץ ארגוני
 
עולם האקדמיה רווי וגדוש במקצועות ממקצועות שונים: בתחומי המדע, תחומי הרוח והרפואה, מאחר וההתפתחות התעסוקתית הופכת לחלק מהצרכים הבסיסיים בחייו של כל אשם ממוצע בחברה המערבית. הופך עולם התעסוקה לתחרותי יותר ויותר.
 
אחד התחומים ההופכים לשכיחים יותר ויותר בשנתיים האחרונות, הוא תחום הייעוץ הכולל את תחום הייעוץ האישי, הייעוץ התעסוקתי והייעוץ הארגוני. הסיבה למהפך והכניסה של מקצוע הייעוץ הארגוני, לרשימת המקצועות המבוקשים ביותר בהשכלה הגבוהה ובקרב מבקשי העבודה עם סיום התואר, היא היכולת להרוויח שכר גבוה במיוחד, דווקא בפרויקטים חד פעמיים, עובדה שקיימת היום במקצועות רבים מסיבות מגוונות, והמרכזית שבהם החיסכון הכלכלי לעסקים השונים.
 

יועץ ארגוני- על שום מה? מקצוע עם פלפל...

 
תפקידו העיקרי של היועץ הארגוני, הוא להגיע אל בית העסק או הארגון ולצפות בהתנהלות המחלקה/מחלקות השונות לבחירת מנהלי הארגון. היועץ הארגוני לומד את התנהלות העסק, על שירותיו המגוונים, לקוחות היעד הרלוונטיים והמטרות הרצויות של העסק/הארגון. מטרת העל של כל ארגון המזמין את הוא לבחון מחדש את הארגון ואת אופן פעילותו וליצור ארגון בעל תפוקה גבוהה ורווחים מקסימאליים. שיפור התפוקה והעלאת הרווחים דורשת מהעסק/הארגון לעבוד ממש כמו מכונה.
 
ממש כמו איש טכני, הבודק מכשירים ומכונות בודק היועץ הארגוני את הפרטים המרכיבים את הארגון ונותן את המלצותיו ודרכי הפעולה האפשריות אשר יציבו את העסק על דרך המלך או לפחות בתהליך ההגעה אל הדרך הזאת בהתאמה לארגון.
 

הנהירה אחר הייעוץ הארגוני באקדמיה

 
הייעוץ הארגוני הפך למקצוע בעל סטאטוס, מעבר ליכולת לעזור בפיתוח ותקשורת בין אישית במקום העבודה, בסיפוק שביכולת להביא את הנפשות הפועלות שבארגון לידי הבנה וסיפוק ממקום עבודתם הבאה לידי ביטוי בהגעה ליכולות המקסימאליות, ומצד שני, באווירה נעימה ונינוחה יותר בארגון בכללותו ובמחלקותיו השונות.
 
שני הפרמטרים הנ"ל, דוחפים עוד ועוד סטודנטים אשר בחרו במסלול האקדמאי בתחום משאבי האנוש והייעוץ הארגוני לשאוף לצאת אל עולם התעסוקה בין אם מדובר בתפקידי משרד ובמיוחד בתפקידי הייעוץ הארגוני הדינאמי העוסק במעקב, מתן חוות דעת ולעיתים קרובות משולב בקורס למחלקות הנבחרות.
 
 מכל היועצים בעולם, דווקא אתה! השלכות הביקוש על ההיצע
"רוצה לעבוד אבל במקצוע שלי!"
 
סטודנטים רבים, מגיעים אל האקדמיה עם מוטיבציה ותוכניות להשתלט על העולם,
לפחות על עולם הייעוץ הארגוני, לאחר סיום לימודיהם ועם יציאתם אל שוק העבודה או שמה נכון יותר לומר , שוק העבודה (בחולם). יחד עם זאת אנשים טובים באמצע הדרך הוא מצרך דיר עד כמה וכמה כאשר מדובר באנשים טובים מאוד כפי שהשיר הידוע של נעמי שמר שב ומתנגן, עד כמה וכמה כאשר מדובר על אנשים מקצועיים מאוד. אף על פי כן רבים הם הסטודנטים אשר מתקשים למצוא את עצמם אחרי הלימודים בעולם התעסוקה.
 
אחד הפתרונות המומלצים הוא להתחיל במקצועות הנושקים לתחום ולבור ניסיון בתחומים משאבי אנוש, השמה ודומיהם.
 

המתכון להפיכת סטודנט ממוצע ליועץ ארגוני מצליח

 
המחברות פתוחות? העפרונות מחודדים? יפה מאוד.... היכולת להפוך לאותם בעלי מקצוע רווחיים וכלכליים, דורשת ניסיון וסבלנות רבה, המשפט הזה עד כמה שנשמע לעוס וכזה אשר עבר בירושה מדור לדור דרך הסבים והסבתות של הקריירה, הוא הנוסחה הטובה ביותר להצלחה, בייחוד בתחום הייעוץ. התנדבות, תרומה לקהילה (אנחנו רואים אתכם שם מגלגלים עיניי) הן הדרכים הטובות ביותר כיום להתברג בתחומי הייעוץ בכלל והייעוץ הארגוני בפרט.
 
התנדבות בארגונים קהילתיים ו/או ארגונים הנתמכים על ידי תרומות, בתחילת דרככם הארגונית דווקא בהם, עשויה לסלול לכם דרך אל המשכורת הראשונה שלכם כיועצים ארגוניים.
 

חלק מצוות מנצח – שיתוף פעולה זה מושג חוקי...

 
אחד הטיפים הטובים ביותר, לפחות בתחום כמו ייעוץ ארגוני מחברה מקצועית, להתפתחות בתחום זה, כמו גם בתחומים רבים אחרים, הוא יצירת מעגל כוח, ביצת זוג או בעברית צחה, אפשרויות והזדמנויות לשיתופי פעולה. היכולת הזאת, לשתף פעולה, לחבור לאנשים ובעלי המקצוע המתאימים, ומעבר לכך לדעת לחבר בין אנשים בעלי אינטרסים משותפים ו/או מקצועות חופפים הוכחו כיעילים ביותר באחוזים ניכרים.
 
 
תחום הייעוץ הארגוני נועד למעיזים – העזו לעשות שינוי בחייכם ותצאו נשכרים, שכירים ואולי אפילו עצמאיים...
 

פינת המומלצים

זוגיות בזיגזג עדכני

זוגיות בזיגזג עדכני

לפרטים נוספים

לצאת מהשגרע

לצאת מהשגרע

לפרטים נוספים

מה שחשוב...

מה שחשוב...

שמעון דולן - אבישי לנדאו
עברית-אנגלית

לפרטים נוספים

ניהול על פי ערכים תשוקתיים / רגשיים, אתיים, כלכליים

ניהול על פי ערכים תשוקתיים / רגשיים, אתיים, כלכליים

שמעון דולן- סלבדור גרסיה-אבישי לנדאו

לפרטים נוספים

The Value of Values

The Value of Values

Educational Cards Games for KIDS and their Families

לפרטים נוספים

EL Valor de los Valores

EL Valor de los Valores

משחק הערכים למשפחה (ספרדית מרכז אמריקה)

לפרטים נוספים

Coaching By Values

Coaching By Values

שמעון דולן - 2011

לפרטים נוספים

מאמן/יועץ, מעוניין לפרסם כלי עזר מקצועי?

מאמן/יועץ, מעוניין לפרסם כלי עזר מקצועי?

לפרטים נוספים

" לנשום" לחיות מתוך שמחה

לפרטים ויצירת קשר

איריס שוסטר -יועצת כלכלית למשפחה

לפרטים ויצירת קשר

פריבה בוסתנאי

לפרטים ויצירת קשר