שלום אורח, התחבר
חיפוש מאמן אישי:
לקבלת ייעוץ אישי

תחומי יעוץ

תחומי אימון

תחומי עו"ד

זמינים לייעוץ

אליהו אלכסנדר קיפניס

לפרטים ויצירת קשר

יותם וירז'נסקי

לפרטים ויצירת קשר

מדוע לפתוח חשבון בנק בחו"ל?

כבר מספר שנים שבישראל ניתן לפתוח חשבון בנק בחו"ל, ולנהל אותו מהארץ. לפני עידן האינטרנט והגלובליזציה,ניהול חשבון הבנק בחו"ל היה משימה מסובכת ואילצה לא פעם נסיעות תכופות למדינת היעד ולעיתים אף הקמת חברה בחו"ל שתהיה הישות המשפטית החוקית. כיום ניהול חשבון בנק בחו"ל מתבצע באמצעות הטלפון והאינטרנט בלבד ולא מצריכה ביקור בסניף.
פתיחת חשבון בנק בחו"ל מאפשרת למשקיעים לפזר סיכונים ולהקטין את התלות שלנו במטבע השקל. כך במצב של קטסטרופה בכלכלת ישראל מכל סיבה שלא תהיה, הון מסוים יישאר במקומו ללא השפעה. בנוסף, נוכל לשמר את כוח הקניה בבואנו לרכוש מוצרים ושירותים במט"ח ולא יהיה צורך בתשלומי המרות כספים בעת תשלומים.
 
סיבה נוספות לפתיחת חשבון בנק בחו"ל, היא השמירה על סודיות הבנקאית. בנקים במדינות מסוימות כמו שוויץ, קפריסין, איי קיימן ועוד, מעגנים בחוק את הזכות לשמירה על חיסיון לקוחות הבנקים ולא ניתן לחשוף פרטים על חשבון בנק או על בעליו מבלי להציג הוכחות לכך שנעשתה עבירה פלילית חמורה הקשורה למימון טרור או הלבנת כספים.
המחסומים שהיו בעבר בניהול חשבון בנק בחו"ל, התרכזו בעיקר בנוכחות הפיזית של הלקוח ושל הבנק, אך בעידן האינטרנט, כל בנק זר מפעיל אתר אינטרנטי מאובטח שמאפשר גישה מכל מחשב בכל מקום בעולם ע"י שימוש בקוד אישי מתחלף אוטומטית TOKEN) ) וניתן לבצע את רוב הפעולות באמצעות הממשק האינטרנטי. עניין השפה שהיה מכשול בעבר, גם הוא אינו מפריע יותר היות וכיום ניתן לפתוח חשבון בנק בחו"ל ע"י ספק מורשה של אחד הבנקים הזרים הנמצא בישראל. כך ניתן להימנע מטרטורים חוזרים ונשנים של הבנק ובעיקר ליהנות משירות איכותי בעברית ונוחות לוגיסטית.
 
מספר מרכזים פיננסים מתנהלים בעולם וישמחו להציע לכם לשמור את כספכם אצלם- באירופה עיקרם ב: שוויץ, קפריסין, לונדון ולוקסמבורג. באמריקה: איי קיימן, פנמה, בליז, BVI ודלאוור (ארה"ב). באסיה: הונג קונג וסינגפור. ובאפריקה: מאוריציוס, טנזניה.
 

ישנם מספר דברים שמומלץ לבדוק בבואנו לבחור בנק זר בו נפתח חשבון:

 
1. זמינות וגמישות - חשוב מאוד שניתן יהיה להשיג את יועץ ההשקעות בבנק בקלות יחסית אם ע"י טלפון או צ'אט או מייל עם מענה מהיר. ברוב הבנקים בחו"ל קיים ייעוץ השקעות זמין ונגיש דרך הטלפון, הפקס והמייל. חלק מהבנקים בחו"ל שולחים לארץ נציגים בתדירות גבוהה וניתן לתאם עימם פגישות אישיות.
2. סוגי ההשקעות – בנק המציע מבחר אפיקי השקעה גדול מאפשר לנו בחירת השקעות התואמות את דרישתנו וטעמנו האישי. ככל שהיצע אפיקי ההשקעה קטן יותר מצטמצמות אפשרויות הבחירה שלנו. מומלץ לבחור בבנק המציע לנו השקעות במגוון מטבעות עיקריים וביניהם הדולר ארה"ב, האירו, הליש"ט, הדולר האוסטרלי, היין ועוד.
3. עמלות - בבואנו לפתוח חשבון בבנק זר עלינו להתייחס מטבע הדברים לעלויות תפעול החשבון וההשקעות. עלויות אלה ישפיעו על התשואה נטו ולכן מהוות פרמטר חשוב ועיקרי בתהליך הבחירה של הבנק בחו"ל. חשוב להשוות בין העמלות העיקריות שישולמו בחשבון שנחזיק. ברוב המקרים כדאי לברר מהן העמלות הכרוכות בהשקעה בניירות ערך, באחזקת החשבון וכן בהמרת מטבע חוץ.
הערה: עמלות הבנקים הזרים גבוהות באופן יחסי מעמלות הבנקים בישראל.
 
לסיכום, כדאי מאד להתייעץ עם נציגים ישראלים של בנקים בחו"ל לפני הגשת בקשה לפתיחת חשבון בנק בחו"ל כדי להימנע מתסבוכות עתידיות וקשיים מהלך חיי החשבון. לפרטים נוספים על חשבונות בחו"ל
הכותב: יניב כהן
 

פינת המומלצים

זוגיות בזיגזג עדכני

זוגיות בזיגזג עדכני

לפרטים נוספים

לצאת מהשגרע

לצאת מהשגרע

לפרטים נוספים

מה שחשוב...

מה שחשוב...

שמעון דולן - אבישי לנדאו
עברית-אנגלית

לפרטים נוספים

ניהול על פי ערכים תשוקתיים / רגשיים, אתיים, כלכליים

ניהול על פי ערכים תשוקתיים / רגשיים, אתיים, כלכליים

שמעון דולן- סלבדור גרסיה-אבישי לנדאו

לפרטים נוספים

The Value of Values

The Value of Values

Educational Cards Games for KIDS and their Families

לפרטים נוספים

EL Valor de los Valores

EL Valor de los Valores

משחק הערכים למשפחה (ספרדית מרכז אמריקה)

לפרטים נוספים

Coaching By Values

Coaching By Values

שמעון דולן - 2011

לפרטים נוספים

מאמן/יועץ, מעוניין לפרסם כלי עזר מקצועי?

מאמן/יועץ, מעוניין לפרסם כלי עזר מקצועי?

לפרטים נוספים

איריס שוסטר -יועצת כלכלית למשפחה

לפרטים ויצירת קשר

" לנשום" לחיות מתוך שמחה

לפרטים ויצירת קשר

ריקי לייבוביץ-אוסדון -מאמנת ילדים נוער ו-מתבגרים

לפרטים ויצירת קשר