שלום אורח, התחבר
חיפוש מאמן אישי:
לקבלת ייעוץ אישי

תחומי יעוץ

תחומי אימון

תחומי עו"ד

זמינים לייעוץ

בת-אלה שובל - אימון אישי וזוגי

לפרטים ויצירת קשר

על הספה - אינדקס מטפלים

לפרטים ויצירת קשר

פסגות פתרונות מיחשוב בע"מ

לפרטים ויצירת קשר

כיצד לעשות כסף משוק ההון?

כל מי שמבין בשוק ההון יודע כי באמצעות השקעות חכמות ומושכלות ניתן להרוויח לא מעט כסף... ובמילים אחרות - כסף שהושקע בצורה יעילה בשוק ההון יכול להפוך ליותר כסף ואפילו תוך זמן קצר למדי! אך כמובן שאין המדובר במאה אחוזי הצלחה. אפשר גם להפסיד בבורסה ואפשר גם לא להרוויח ולא להפסיד. הכל תלוי בידע שלכם, במיומנות שלכם וגם קצת במזל. עוד על השאלה המעניינת - כיצד ניתן לעשות כסף משוק ההון, בכתבה הבאה.
 

כיצד משקיעים בשוק ההון?

 
יש כמה דרכים להשקיע את כספכם בשוק ההון. כל אחד יכול לקנות באופן עצמאי מניות, אופציות, תעודות סל, אגחי"ם ולמעשה כל מכשיר פיננסי אפשרי, אך אם תעשו זאת ללא ידע בתחום, קיים סיכוי גדול שתפסידו את כספכם. הדרך הנכונה לקחת הימור מחושב ולהשקיע עצמאית בשוק ההון היא לגבות את עצמכם בקורס או בלימודי שוק ההון מחד ובייעוץ עסקי או פיננסי מאידך. ניתן גם לתת לאיש מקצוע חיצוני את כספכם, על מנת שזה יבנה לכם תיק השקעות וינהל אותו. אופציה זו היא יקרה יותר מכיוון שאיש המקצוע יגבה עמלה מסוימת על הרווחים שלכם. אך מכיוון שלאיש המקצוע (מנהל תיק ההשקעות, הברוקר, היועץ או כל איש מקצוע אחר בתחום) יש ידע רב יותר מאשר לאנשים שלא מבינים בשוק ההון, סיכויי הרווח הופכים לגבוהים יותר. ניתן להשקיע גם דרך הבנק שלכם או לתת לחבר קרוב המבין בתחום לנהל את כספכם. האופציות הן רבות אך חשוב לזכור כי אנשים שלא מבינים בשוק ההון ובעולם הבורסה יכולים בהחלט גם להפסיד! גם רכישות של ביטוחי מנהלים, קרנות פנסיה או קופות גמל מהוות סוג של השקעה בשוק ההון מכיוון שכל מכשיר פיננסי שכזה משקיע בעצמו בבורסה. במילים אחרות - כמעט כולנו מושקעים בשוק ההון במידה כלשהי, בין אם באופן ישיר ובין אם באופן עקיף. אם בחרתם במסלול של השקעה באופן עצמאי מומלץ מאוד ללמוד את התחום וניתן לעשות זאת במגוון דרכים.
 

לימודים בתחום שוק ההון

 
לימודי שוק ההון בישראל הם לימודים מגוונים מאוד וניתן לבצע אותם בכמה מסלולים. יש את המסלול האקדמי הכולל לימודים לקראת תואר ראשון בשוק ההון. אם אתם רוצים להתמקצע בתחום ולהפוך את שוק ההון למקצוע לכל דבר, אתם בהחלט יכולים ללמוד את התחום במסגרת תואר ראשון (הלימודים נמשכים כ- 3 שנים וישנם מספר מסלולים בישראל בתחום זה). אם אינכם רוצים "לבזבז" 3 שנים על לימודי שוק ההון, תוכלו להשתתף בלימודי תעודה הנמשכים זמן קצר יותר (כמה שבועות או כמה חודשים). יש אין ספור קורסים בישראל בתחום זה, בין היתר קורס בורסה למתחילים, קורס מבוא בשוק ההון, קורס אנליסטים, קורס ניהול תיקי השקעות, קורס מסחר במט"ח ועוד. כל אחד צריך לבחור את התחום שמעניין אותו, אך אם אין לכם כל מושג בתחום, כדאי לצאת לדרך עם קורס למתחילים.
 
לסיכום, אתם בהחלט יכולים לגרום לכסף שלכם "לעשות" עוד כסף, באמצעות השקעות נבונות בשוק ההון ורוב האנשים מחליטים לעשות זאת בעצמם או באמצעות יועץ השקעות חיצוני. אם בחרתם באופציה הראשונה (השקעה באופן עצמאי) כדאי מאוד ללמוד את התחום על מנת שלא תפסידו במהרה את כספכם, ואם החלטתם ללכת על יועץ חיצוני, כדאי לבצע סקר שוק מקיף ולברר איזה יועץ או בית השקעות הם המתאימים ביותר עבורכם. עולם שוק ההון הוא מורכב, מאתגר ומאוד דינאמי, אפשר להפסיד את כל כספכם אך גם להרוויח הון עתק, אך בכל מקרה - חשוב לנהוג בחוכמה, בשיקול דעת ותוך התייעצות עם מומחים בתחום.

פינת המומלצים

זוגיות בזיגזג עדכני

זוגיות בזיגזג עדכני

לפרטים נוספים

לצאת מהשגרע

לצאת מהשגרע

לפרטים נוספים

מה שחשוב...

מה שחשוב...

שמעון דולן - אבישי לנדאו
עברית-אנגלית

לפרטים נוספים

ניהול על פי ערכים תשוקתיים / רגשיים, אתיים, כלכליים

ניהול על פי ערכים תשוקתיים / רגשיים, אתיים, כלכליים

שמעון דולן- סלבדור גרסיה-אבישי לנדאו

לפרטים נוספים

The Value of Values

The Value of Values

Educational Cards Games for KIDS and their Families

לפרטים נוספים

EL Valor de los Valores

EL Valor de los Valores

משחק הערכים למשפחה (ספרדית מרכז אמריקה)

לפרטים נוספים

Coaching By Values

Coaching By Values

שמעון דולן - 2011

לפרטים נוספים

מאמן/יועץ, מעוניין לפרסם כלי עזר מקצועי?

מאמן/יועץ, מעוניין לפרסם כלי עזר מקצועי?

לפרטים נוספים

KH ייעוץ משכנתאות

לפרטים ויצירת קשר

התבוננות - יעוץ להעצמה נשית

לפרטים ויצירת קשר

איריס שוסטר -יועצת כלכלית למשפחה

לפרטים ויצירת קשר