שלום אורח, התחבר
חיפוש מאמן אישי:
לקבלת ייעוץ אישי

תחומי יעוץ

תחומי אימון

תחומי עו"ד

זמינים לייעוץ

זיוה ארנסטי, עורכת דין ונוטריון

לפרטים ויצירת קשר

סל יועצים הלוואות בערבות מדינה

לפרטים ויצירת קשר

מדוע חשוב לקבל יעוץ לפני השקעה במטבע חוץ

כולנו עובדים לא מעט שעות ומשקיעים רבות בעבודתנו על מנת להביא פרנסה הביתה. עם זאת, רובנו לא בונים על המשכורת בלבד אלא משקיעים באפיקי השקעה שונים כמו תכניות חיסכון, פקדונות ואף השקעות במניות או בנדל"ן. ישנם אפיקים אשר השקעה נכונה בהם יכולה להניב תשואות משמעותיות. אחד האפיקים הללו הוא מט"ח. במה שונה השקעה במט"ח מאפיקי השקעה שקליים? למה כדאי לשים לב כאשר בוחרים באפיק זה והאם מומלץ לעסוק בעניין לבד או להתייעץ עם מומחה בתחום?
 

מהו מסחר במטבע חוץ?

 
מסחר במטבע חוץ או בשמו הלועזי פורקס - (קיצור של Foreign Exchange) הוא החלפה של מטבע אחד באחר. לכל מטבע ישנו ערך בהתייחס למטבעות אחרים. השינוי בערך המטבע הוא פועל יוצא של שינוי הערך שלו מול מטבע אחר. בניגוד למניות, למטבעות אין עליה או ירידה העומדת בפני עצמה. השינוי בערך מטבע אחד מול אחר הוא זה שגורם לרווח או הפסד. אם לדוגמה בסכום של 5000 שקלים נעשתה קניה של דולרים, עליה בשער הדולר תביא לכך שערך הכסף עלה והוא שווה יותר דולרים מכפי שהיה שווה ביום הקניה. רוב מטבעות העולם מוצמדים לדולר ולכן זהו המטבע הפופולארי ביותר למסחר, אם כי לא היחיד. מטבעות אחרים שמסחרם רווח בשוק המט"ח הם יורו, פאונד וין. המסחר יכול להתבצע כאשר מטבע הקניה הוא המטבע של אותה מדינה (קניה בשקלים אצלנו) ויכול להתקיים גם בין שני מטבעות זרים. על מנת לסחור בין שני מטבעות בצורה משתלמת, יש להכיר היטב את שוק המט"ח ולדעת מה צפוי לקרות לכל מטבע.
 

הקלות הרבה של המסחר - סיכוי או סיכון?

 
בעבר התנאי למסחר במט"ח היתה תעודת ברוקר שהוא מקצוען בתחום, היום כל אחד יכול לסחור במט"ח, אם רצונו בכך, דרך תוכנות למסחר אונליין, שמאפשרות לסחור בזמן אמת באינטרנט או דרך אתרים המספקים מידע רב בנושא (למשל זה). רבים נמשכים למסחר במט"ח מתוך רצון להשיג כסף קל מבלי להתאמץ כמעט. כביכול, אותן תוכנות מספקות את כל התנאים להתחיל ולהכנס לתחום: ניתן לסחור בסכומים נמוכים, ישנה גישה למידע על המתרחש בשוק בכל רגע ורגע, רכישת המט"ח נעשית באמצעות קניה בכרטיס אשראי. עבור רבים זהו פיתוי לא קטן. עם זאת, מדובר על קניה שטומנת בחובה סיכון לא קטן. זהו שוק שהתנודתיות בו רבה וניתן להגיע ללא מעט הפסדים, אם פועלים בצורה אמוציונלית ולא שקולה מספיק. בנוסף, גם אם המסחר כן נעשה בצורה שקולה, עדיין קריאת הנתונים אונליין אינה מספיקה בכדי לשער מה עומד להתרחש. אפילו אצל המומחים בתחום אין כמובן 100% וביטחון מלא. על אחת כמה וכמה עבור הנכנסים לתחום. לכן, לפחות בחודשים ואפילו בשנה הראשונה כדאי להעזר במומחה.
 

יתרונות התייעצות עם מומחה

 
במסחר במט"ח יש לדעת להפריד עיקר מטפל. השוק הוא תנודתי בשל המסחר המתבצע 24 שעות ביממה ולכן יש לקרוא היטב את המפה ולדעת באילו מצבים צריך להיות בהיכון. סוחר מתחיל, גם אם סיים קורס בתחום, אינו מנוסה דיו, על מנת לדעת את התזמון המדוייק בו מומלץ לבצע פעולות. הוא יכול לתת הוראה רגע לפני הזמן המתאים ובכך להפסיד או לא להרוויח את מלוא הפוטנציאל של המכירה. לא צריך להיות רק מומחה בתחום הספציפי של מסחר במט"ח, אלא גם בעל ידע רחב בכלכלה בכלל. על ירידות ועליות השערים משפיעים גורמים רבים, כמו משבר כלכלי שעוברת מדינה מסויימת או אפילו חברה בעלת משמעות והשפעה בעולם. יועץ מומחה בתחום, יכול להמליץ באיזו דרך להשקיע במט"ח. מלבד המסחר במטבעות עצמם, ניתן להשקיע גם דרך קרנות חוץ, הנסחרות במטבע זר ובהן לא כל הביצים נמצאות באותו סל, לכן הסיכון הוא מופחת. לחילופין ניתן לסחור באופציות עתידיות, שכאן הסיכון הוא רב יותר ובצורת השקעה זו, קבלת עזרה ממומחה היא אפילו הכרחית.

פינת המומלצים

זוגיות בזיגזג עדכני

זוגיות בזיגזג עדכני

לפרטים נוספים

לצאת מהשגרע

לצאת מהשגרע

לפרטים נוספים

מה שחשוב...

מה שחשוב...

שמעון דולן - אבישי לנדאו
עברית-אנגלית

לפרטים נוספים

ניהול על פי ערכים תשוקתיים / רגשיים, אתיים, כלכליים

ניהול על פי ערכים תשוקתיים / רגשיים, אתיים, כלכליים

שמעון דולן- סלבדור גרסיה-אבישי לנדאו

לפרטים נוספים

The Value of Values

The Value of Values

Educational Cards Games for KIDS and their Families

לפרטים נוספים

EL Valor de los Valores

EL Valor de los Valores

משחק הערכים למשפחה (ספרדית מרכז אמריקה)

לפרטים נוספים

Coaching By Values

Coaching By Values

שמעון דולן - 2011

לפרטים נוספים

מאמן/יועץ, מעוניין לפרסם כלי עזר מקצועי?

מאמן/יועץ, מעוניין לפרסם כלי עזר מקצועי?

לפרטים נוספים

KH ייעוץ משכנתאות

לפרטים ויצירת קשר

פריבה בוסתנאי

לפרטים ויצירת קשר

התבוננות - יעוץ להעצמה נשית

לפרטים ויצירת קשר