שלום אורח, התחבר
חיפוש מאמן אישי:
לקבלת ייעוץ אישי

תחומי יעוץ

תחומי אימון

תחומי עו"ד

זמינים לייעוץ

יעל פילוסוף - אימון רוחני

לפרטים ויצירת קשר

פנסיה לעצמאים יש דבר כזה?

כל אחד מאיתנו מודע לעובדה כי כיום כל אדם אשר עובד כשכיר זכאי מטעם מקום עבודתו לביטוח פנסיוני אם מדובר על קרן פנסיה או קופת גמל. כאן המעסיק יפריש מדי חודש את חלקו והשכיר גם הוא יפריש באופן חודשי את הסכום בו הוא מעוניין וכאשר הוא יגיע לגיל הפרישה יחכה לו סכום נאה אשר ישמש אותו כקצבת קיום חודשית. הבעיה היא שלא כולנו שכירים וכאשר מדובר בעצמאים אשר מנסים ליצור הכנסות חודשיות נאות ולשלם עבור כל ההתחייבויות שלהם למדינה, פעמים רבות נשכח כל הקשור אל פנסיה לעצמאים. מאמר זה יביא בפניכם את כל המידע הקשור אל פנסיה לעצמאים.
 

פנסיה לעצמאים והחוק החדש

הצעת החוק החדשה אשר יצאה בשנת 2011 אומרת כי כל אדם העובד כעצמאי ומרוויח לפחות מחצית משכר המינימום החודשי יהיה מחויב להפריש לביטוח פנסיוני. ההפקדה תהיה בשיעור של 10 אחוזים וחובת ההפקדה תהיה על כל אדם מגיל 21 ועד 60.
כיום, חברות ביטוח ובתי השקעות רבים מציעים לעצמאים מגוון תוכניות חסכון לטווח ארוך המוגדרות כתוכניות סגורות המיועדות לפתיחה רק בגילאי השישים, כאשר אותו אדם יפרוש מהעבודה. רבות מקרנות אלו מציעות לא רק ביטחון פנסיוני אלא גם קצבת נכות וכן קצבת שארים. קרנות הפנסיה לעצמאים מבוססות על מנגנון אשר נקרא 'מנגנון איזון אקטוארי' שהבסיס שלו מושתת על התקנים שהוציא משרד האוצר ומס הכנסה בכל הקשור אל ניהול קרנות שונות המיועדות לחסכון ובטחון פנסיוני. היתרונות כאן הוא בכך שהעצמאים יכולים לזכות לקצבה בטוחה בעת פרישתם, דמי ניהול בעלות נמוכה ואפשרות לביטוחים שונים.
 

עצמאים- העבר לעומת ההווה

בימים עברו כל אדם אשר הוגדר כעצמאי יכול היה לבצע הפקדות בסוף השנה לקופות גמל שונות ובכך ליהנות מהטבות מס. אך משנת 2008 הוגדר כי כל הכספים אשר מופקדים בביטוחי המנהלים או קופות הגמל יחשבו כקצבה בלבד, כך שאפיקי ההשקעה השונים למעשה בוטלו. כיום, ישנן חברות ביטוח רבות אשר מציעות פתרונות פנסיונים לקהל העצמאים ומבטיחות לו הטבות רבות, כמו למשל הטבות מס בסדר גודל של עד כ- 16 אחוזים, הקטנה של ההכנסה החייבת במס והחזר מס משמעותי. בנוסף, התנאים הפכו גמישים ונוחים יותר, כלומר חלק מהחברות מבטיחות לעצמאים אשר מחליטים להתחיל ולהפקיד כספים בתוכניות הפנסיוניות צמצום של עלות הביטוחים הקיימים, פריסה של סכום ההפקדה הפנסיוני מדי שנה רטרואקטיבית, אפשרות להפקדה מדי תקופה מוגדרת או מדי חודש וזאת בהתאם לנוחות של העצמאי, מסלולים שונים המותאמים לגילו ומצבו של העצמאי ועוד.
 
לסיכום, כל עצמאי חייב לדאוג לעתידו בדיוק כפי שהשכירים דואגים כך וזאת על מנת לא למצוא את עצמו במצב בו בוא הגיע לגיל הפרישה והוא מתבסס על סכום מינימאלי של הביטוח הלאומי. בעת בדיקת אפשרויות של חסכון וביטוחי פנסיה חשוב לוודא כי המסלול בו אתם בוחרים מבטיח לכם בטחון כלכלי בעת פרישה, אפשרות לקבלת קצבה במקרה של אובדן כושר עבודה ובמקרה של חס וחלילה פטירה. בנוסף, יש לוודא כי התוכנית מותאמת לכם מבחינת סכום ההפקדה התקופתי, מועדי ההפקדה, תשואה גבוהה וניצול הטבות המס בצורה הטובה ביותר.
 

פינת המומלצים

זוגיות בזיגזג עדכני

זוגיות בזיגזג עדכני

לפרטים נוספים

לצאת מהשגרע

לצאת מהשגרע

לפרטים נוספים

מה שחשוב...

מה שחשוב...

שמעון דולן - אבישי לנדאו
עברית-אנגלית

לפרטים נוספים

ניהול על פי ערכים תשוקתיים / רגשיים, אתיים, כלכליים

ניהול על פי ערכים תשוקתיים / רגשיים, אתיים, כלכליים

שמעון דולן- סלבדור גרסיה-אבישי לנדאו

לפרטים נוספים

The Value of Values

The Value of Values

Educational Cards Games for KIDS and their Families

לפרטים נוספים

EL Valor de los Valores

EL Valor de los Valores

משחק הערכים למשפחה (ספרדית מרכז אמריקה)

לפרטים נוספים

Coaching By Values

Coaching By Values

שמעון דולן - 2011

לפרטים נוספים

מאמן/יועץ, מעוניין לפרסם כלי עזר מקצועי?

מאמן/יועץ, מעוניין לפרסם כלי עזר מקצועי?

לפרטים נוספים

פריבה בוסתנאי

לפרטים ויצירת קשר

ריקי לייבוביץ-אוסדון -מאמנת ילדים נוער ו-מתבגרים

לפרטים ויצירת קשר